Sosyal Sorumluluk

ve Yorumlar.

jülide Dalkilic

İyi dekorasyona sahip, fonksiyonel ve şık bir çocuk odası tasarlamak, nesilden nesile; tarzdan tarza ve bütçeden bütçeye farklılık gösterir. Metrekareler, tarzlar, tasarımlar, zevkler ve renkler değişse de değişmeyen tek şey çocuk odası tasarlarken, çocuğunuz için oda hazırlarken gözetilmesi gereken temel ihtiyaçlardır..

Jülide Dalkılıç

Figen Nalci

Bebek bekleyen pek çok anne adayı, bebekleri için uygun bebek odası tasarımını nasıl gerçekleştireceklerinin telaşını yaşarlar. Bebek odası tasarımında akıllı seçimler çocuğunuzun büyümeye başladığı dönem ki bu dönemi 3 aşamada tanımlayabiliriz; bebek, çocuk ve okul çağı dönemlerinde de kullanılabilir olsun. Eğer tüm bu dönemler için farklı odalar yaratabilmeniz mümkün değilse ki bu çok masraflı bir düşünce olurdu, o zaman seçeceğiniz mobilyaların dönüşebilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Figen Nalcı

Ayhan Umar Osmanoğlu

Bir odayı dekore etmek genellikle heyecan veren bir süreçtir.

Ayhan Umar Osmanoğlu

Melike Şule Yılmaz

Farklı yaş gruplarındaki çocukların farklı ihtiyaçları olur. Oyun çağındaki bir çocuk ile okul çağındaki bir çocuk farklı donanımlara ihtiyaç duyar ya da ergenlik dönemindeki bir çocuk için özel alan tanımlamasını önem taşır. Çocuğunuz için oda tasarlarken onun yaşını dikkate alın. Ayrıca farklı yaş gruplarında çocuklarınız var ise odalarını ayırmak en doğrusu olacaktır. Eğer odanın alanı büyük ise o zaman aynı oda içinde farklı dönemlere uygun alanlar yaratmak da bir çözüm olabilir.

Melike Şule Yılmaz